סובלים מכאבים בכף הרגל?

סובלים מכאבים בכף הרגל?

אפשר להחשיב עשרות כאבים גופניים למטרד איום ומתמשך, אך הופעת כאבים בכף הרגל עשויה להוציא מהשלווה גם את האדם האדיש ביותר ולשבש לחלוטין את השגרה שלו. כאבים בכף הרגל יכולים להופיע בכל רמה ובכל האזורים, מהאצבעות ועד גיד אכילס והקרסול. הם מגבילים בתנועה, גורמים לצליעה ולעתים מחייבים בטיפול קבוע לטווח הארוך כדי להיפטר מהם, כאשר אחד הפתרונות היעילים והמתקדמים ביותר הוא מדרסים אורתופדיים בהתאמה אישית.

מדוע מופיעים כאבים בכף הרגל?

מקורם של כל סוגי הכאבים בכף הרגל הוא ממאמץ. המבנה האנטומי המורכב באזור זה עשוי להיפגע בעקבות פציעות (נקעים למשל, המוגדרים כסיבוב לקוי של הקרסול) או יציבות לקויה בכף הרגל (לדוגמה פלטפוס, שנובע מכיפוף לא נכון של קשת כף הרגל ויוצר לה “השטחה”). גם דלקות פרקים או מחלות רקע כמו סוכרת עשויות להגביר את הסיכוי להופעת כאבים בכף הרגל. בנוסף, אם התרחשה פגיעה בגידים שנובעת מנקעים חוזרים, היא עשויה לגרום לכאבים כרוניים.

דורבן בכף הרגל

אחד ממצבי הכאבים הקשים והמתסכלים ביותר הוא דורבן בכף הרגל. זהו מצב שבו מופעל לחץ קבוע על קשת כף הרגל, המוביל להיווצרות בליטה מאחת העצמות. הבליטה תיצור לחץ וכאבים כך שיחול קושי בדריכה. אם ישנו דורבן בעקב, לרוב הוא יבלוט כלפי אצבעות כף הרגל ויגרום להופעת כאבים גם ללא דריכה או מאמץ. הסיכוי לסבול מדורבנים ברגליים גדל ככל שישנה עמידה, הליכה, ריצה או קפיצה ממושכת על משטחים קשים. דורבן ברגל אף עשוי להופיע בקרב אנשים בעלי פלטפוס או קשת מוגבהת, מאחר והמנח האנטומי התקין משובש ועל האזור מופעל לחץ רב. גם השמנה חדה ופתאומית עשויה להפעיל לחץ מאסיבי על כף הרגל ולגרום להופעת דורבן.

הקץ לכאבים: מדרסים אורתופדיים בהתאמה אישית

מדרסים אורתופדיים נחשבים לאחד הטיפולים היעילים והבטוחים ביותר לכאבים בכפות הרגליים. הם מספקים לרגל את מלוא התמיכה הנדרשת בהתאם למראה האנטומי הספציפי, כך שתחול חלוקת עומסים שווה באזור הרצועות והקשת האורכית. המדרסים שהותאמו אישית לכף הרגל, יאפשרו לה להימנע מהשלכות המאמץ המוגבר, לטפל בבעיות קיימות כמו דורבן או נקע ולמנוע את הופעתם של כאבים. השימוש במדרסים מאפיין ספורטאים רבים, רקדנים הסובלים משברי מאמץ, חיילים שנמצאים בתזוזה מתמדת (ולעתים בנעליים צבאיות שלא מתאימות כראוי למבנה כף הרגל) ובכלל לכל אדם שסובל מכאבים ומבעיות אנטומיות, כמו פלטפוס. השימוש במדרסים נחשב גם כפתרון לבלימת התפתחות דורבן בכף הרגל ומקל משמעותית על הכאבים שנוצרו ממנו.

אם אתם סובלים מכאבים בכף הרגל מכל סיבה שהיא, מומלץ שתטפלו בכך על ידי מדרסים אורתופדיים בהתאמה אישית של עטרת מדיפוט. החברה נחשבת לוותיקה והמנוסה ביותר בישראל בייצור ובשיווק פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לבעיות אורתופדיות ותאפשר לכם להמשיך בשגרת החיים בקלות, ללא בעיות וכאבים.

מאמרים נוספים

סובלים מכאבים בכף הרגל?

סובלים מכאבים בכף הרגל? אפשר להחשיב עשרות כאבים גופניים למטרד איום ומתמשך, אך הופעת כאבים בכף הרגל עשויה להוציא מהשלווה גם את האדם האדיש ביותר ולשבש לחלוטין

איה, דורבן! ממה נגרם דורבן בכף הרגל ואיך כדאי לטפל בו?

דורבן בכף הרגל איה, דורבן! ממה נגרם דורבן בכף הרגל ואיך כדאי לטפל בו? כולנו מאמצים מידי יום את כפות הרגליים שלנו. בעבודה, באימון שאחרי, במועדון הריקודים,

  • איפה קונים מדרסים בירושלים?

איפה קונים מדרסים בירושלים?

איפה קונים מדרסים בירושלים?  איפה קונים מדרסים בירושלים? בירת ישראל, בעלת האוויר הצלול, טומנת בחובה מגוון אתגרים מיוחדים לכף הרגל. ההליכה ברחובות העיר הסואנים, העליה והירידה בסביבה

לייעוץ ותיאום פגישה

צרו קשר עם המומחים שלנו ונחזור אליכם בהקדם
2020-06-24T09:12:12+03:00