מדרס ביו מכני

מדרס ביו מכני

עשוי מחומרים טרמו-פלסטיים, בעל עובי של 3 מ"מ, קשיח, מחזיק את הרגל בפוזיציה שאנו קובעים, אינו משתנה כמעט כלל.

מדרס שאפקטיבי לכבדי-משקל / בעלי קריסות חזקות של כף הרגל/ ספורטאים.

2 שנות אחריות

מוצרים נוספים בקטגורייה

מדרסים רב שכבתיים

מדרסים רב

מדרס אורטו ספורט

מדרסי אורטו

מדרסי סופט ספורט

מדרסי סופט

מדרס ביו מכני

מדרס ביו

מדרסים ביומכניים

המונח "ביומכניקה" הוא הלחם המילים "ביו" (גוף חי) ו"מכניקה" (תנועה). ואכן, כפי שמעיד שמם, המטרה של מדרסים ביו-מכניים היא להביא לשינוי בתנועת כף הרגל של המטופל, באמצעות שינוי מנח כף רגלו. מדרסים ביומכניים הם לרוב מדרסים בעלי בסיס קשיח או חצי קשיח, ועם זאת כיום נהוג לעשות שימוש במונח "ביומכני" גם בצורה כללית יותר, לתיאור מדרסים שמותאמים אישית למטופל.

יתרונות המדרסים הביומכניים

למדרסים הביומכניים מספר יתרונות, כאשר הבולט שבהם הוא העמידות הגבוהה של המדרסים לאורך זמן. עקב קשיחותם והחומרים מהם מיוצרים המדרסים, הם מספקים אורך חיים ממושך ביחס למדרסים רגילים. כתוצאה מכך, ניתן להשתמש במדרסים אלו במשך שנים ארוכות ללא חשש מבלאי המדרס או מהוצאה כספית על מדרסים חדשים. כמו כן, מדרסים אלו בעלי אחריות שנמשכת, בדרך כלל, עד 3 שנים – תקופה ארוכה ביחס לסוגים אחרים. יתרון בולט נוסף הוא התמיכה הניתנת לכל אורכה של קשת כף הרגל, דבר אשר מדרסים רגילים אינם יכולים להציע. יתרון זה הופך את המדרסים הביומכניים למתאימים ביותר לטיפול במקרים קשים של פלטפוס.

למי זה מתאים?

קהל היעד העיקרי של המדרסים הביומכניים הם אנשים הסובלים מגמישות יתר בכפות הרגליים, כאשר הם מתאימים במיוחד למטופלים שסובלים מפלטפוס או קריסת הקשת האורכית של כף הרגל. מדרסים אלו יכולים להתאים גם למטופלים בעלי עודף משקל שזקוקים לתמיכה רבה יותר לכף הרגל. המדרסים הביומכניים משפרים את אחיזת הרגל בנעל ומגדילים את רמת יציבותה של כף הרגל. לכן, מדרסים אלו מומלצים לשימוש גם בקרב מטופלים הסובלים משחיקה של הסחוסים בכפות הרגליים כתוצאה מבעיות ניווניות שונות.

החומרים מהם עשויים מדרסים ביומכניים

המדרסים הביומכניים עשויים בד"כ מגרפיט או פוליפרופילן ולרוב מצופים בעור. הגרפיט הוא אחת מהתצורות המוצקות של הפחמן והוא בנוי משכבות של טבעות פחמניות, כאשר החיבור בין הטבעות מעניק לגרפיט קשיחות והמרחק ביניהן מעניק לו גמישות. על כן, ישנו שימוש נרחב בחומר זה לייצור מדרסים ביומכניים. גם פלסטיק ואלומיניום בשילוב שעם הם חומרים מקובלים לייצור מדרסים ביומכניים, להם יתרונות אחרים; עם זאת, ככלל, אין העדפה לחומר מסוים בייצור המדרסים, אם כי להתאמה אישית של המדרס לכף הרגל ואופי הבעיה של המטופל הספציפי.

חסרונות המדרסים הביומכניים

לצד היתרונות הרבים, מדרסים אלו מתאפיינים גם במספר חסרונות שבאים לידי ביטוי בעיקר במקרים בהם לא בוצעה התאמה אישית בין סוג המדרסים למטופל. כך למשל, מדרסים ביומכניים הם כאמור קשיחים יחסית, מה שעשוי להגביל במידה מסוימת את טווח התנועה של הרגל כמו גם עשוי להקשות על ביצוע שינויים לאחר הייצור. חוסר האלסטיות, הנובע מקשיחות המדרס, מצמצם גם את יכולת בלימת הזעזועים שלו. חסרונות אלו עשויים להיות קריטיים, למשל, עבור ספורטאים שקופצים ומנתרים. בהתאם למקרה הספציפי, כמובן, ייתכן מאוד כי יש סוגי מדרסים לספורטאים שיאפשרו גמישות רבה יותר ויתאימו טוב יותר לצורך של הספורטאי.

מדוע חשוב להתאים אישית את המדרסים הביומכניים?

בהמשך לאמור לעיל, ההתאמה האישית היא ה א-ב בבחירת וייצור מדרסים. לכל כף רגל יש מבנה ייחודי מבחינה אנטומית ושימוש במדרס שלא הותאם בצורה מושלמת לכף הרגל לא רק יפחית את יכולת הטיפול בבעיה, אלא עלול אף להחמיר אותה ולעודד התפתחות של בעיות אחרות. חשוב להבין כי כל מדרס מיוצר באופן שונה בהתאם למקור הבעיה של המטופל, כך שגם מדרסים מאותו הסוג יכולים להיות בעלי עיצוב שונה בתכלית. כך, למשל, עיצוב מדרסים לאדם הסובל מפלטפוס יהיה שונה מעיצוב מדרסים לאדם הסובל מבעיה בעקב. לכן, ככלל, מוטב להשקיע במדרסים בהתאמה אישית, במיוחד כאשר מדובר על מדרסים ביומכניים שמתאימים לטיפול במגוון רחב של בעיות וכאבים.

מאמרים אחרונים בבלוג שלנו
  • איפה קונים מדרסים בתל אביב?

איפה קונים מדרסים בתל אביב?

 איפה קונים מדרסים בתל אביב? איפה קונים מדרסים בתל אביב? רגל דואבת לאורך זמן יכולה לא רק להרוס את היציבה שלנו, אלא גם לגרום לבעיות בריאותיות מכף

  • האם אתם צריכים מדרסים?

האם אתם צריכים מדרסים?

האם אתם צריכים מדרסים? לקביעת פגישת יעוץ והתאמה חינם בכל המדובר בבעיות וכאבים ברגליים, הפתרון האידאלי הוא לרוב מדרסים. טיפול במדרסים יכול להקל על כאבים בכפות הרגליים,

  • כאבי רגליים וברכיים

מדרסים לטיפול בכאבי רגליים וברכיים

מדרסים לטיפול בכאבי רגליים וברכיים לקביעת פגישת יעוץ והתאמה חינם מדרסים לטיפול בכאבי רגליים וברכיים הרגליים. זוג של פלא הנדסי-ביולוגי מתוחכם. מהרגע בו יצאנו מהמיטה עד הרגע

לייעוץ ותיאום פגישה

צרו קשר עם המומחים שלנו למדרסים ביו מכניים ונחזור אליכם בהקדם
2018-01-16T10:16:20+00:00