fbpx
לוגו מובייל

מדרסי גרפיט

מדרסי גרפיט

מדרסים בהתאמה אישית שעשוי מפייבר קרבון, חומרים מרוכבים בעובי של 1.5 מ”מ בעל קשיחות מרבית עם יכולת נסיעת משקל של כ-150 ק”ג.

מיועד לבעיות של קריסת כף רגל חזקה/ בעלי משקל גבוה/ ספורטאים מקצוענים (מדרס דק שלא לוקח נפח מהנעל)

3 שנות אחריות

 
מדרס גרפיט

מהם מדרסי גרפיט?

מדרסי גרפיט הם מדרסים דקיקים מאוד שהומצאו במיוחד על מנת לעמוד באתגר התמיכה בבעלי בעיות כף רגל וספורטאים המתנשאים לגובה רב. המדרסים, המיוצרים מסיבי פחמן (קרבון פייבר) הם עמידים יותר, ובעלי גמישות מירבית, בניגוד למרבית המדרסים המיוצרים מסיבי זכוכית או חומרים קשיחים אחרים.

יש המכנים מדרסים אלה "קלים כנוצה וחזקים מפלדה". מדרסי הגרפיט עוצרים את התנועה הבלתי רצונית של חלקי כף הרגל, העשויים לגרום לנקע בזמן ריצה ולפגיעות נוספות. מעבר לכך, המדרס היחודי מסייע להקל על כאבים בחלק הקדמי של כף הרגל (הנובעים, בעיקר אצל נשים, מהליכה על נעלי עקב או ממבנה כף רגל בעייתי). הלקוחות האידיאליים עבור מדרסים אלה הם ספורטאים מקצועיים, וחובבי פעילות ספורטיבית, המעוניינים בתמיכה נוספת לרגל בתוך נעל ספורט, צרה ככל שתהיה.

למה כדאי לשים לב בשימוש במדרסי הגרפיט?

יתרונם של מדרסי הגרפיט הוא בעוביים – הם דקים להפליא, אך עם זאת קשים מאד, לכן יש המשתמשים במדרסים אלה לצד מדרסים רכים יותר על מנת להנות מהיתרונות הרבים של שני העולמות. בנוסף, מומלץ להיעזר באורתופד מומחה המבצע בדיקה של כף הרגל במנח המתאים, על מנת שהמדרס יותאם לא רק להליכה רגילה, או לעמידה ממושכת אלא גם לפעילות ספורט במידה ואתם מבצעים כזו. כיצד מותאמים מדרסי הגרפיט לספורטאים?

התאמת מדרסי הגרפיט לעוסקים בספורט

מדרסי הגרפיט אמנם דקיקים, אך מכילים שכבה שעשויה לסייע בביצוע פעילויות ספורטיביות מורכבות תוך בלימת זעזועים בגוף. הבדיקה של מבנה הרגל מתבצעת במנח בו הרגל נמצאת בזמן הפעילות הספורטיבית, תוך התיחסות לעובדה כי לקשת הרגל בדרך כלל תהיה תמיכה מינימלית. מנח זה נבחר בהתאמת המדרסים לספורטאים משום שהוא מאפשר חיזוי של הלחץ שיופעל על הרגל בעת הריצה, הקפיצה, וכן כאשר הספורטאי נמצא במצב מנוחה.

למי שלא מחפש מגע ספוגי רך

מדרסי הגרפיט אינם מתאימים למי שמחפש את המגע הרך כאשר הוא דורך על הרגל. המדרסים הדקיקים מותאמים גם לנעליים צרות בזכות עוביו של המדרס, אך יש המעדיפים מדרסים רב שכבתיים המעניקים תחושה של ג'ל או ספוג זאת לצד התמיכה בכף הרגל. מדי שנה משתפרת הטכנולוגיה של המדרסים בהתאמה אישית, והם נעשים קלילים, נוחים ועמידים יותר.

לסיכום, מדרסי גרפיט משמשים הן לבעלי לקויות בכף הרגל, ובמיוחד עבור ספורטאים, המעוניינים במדרס קל המותאם לנעל הספורט הארגונומית, ומעניק הגנה מירבית בפני זעזועים כמו גם מונע הזעה ובקטריות המתפתחות כתוצאה משימוש ממושך בנעל. המדרסים מותאמים לשימוש ארוך טווח, ופעמים רבות מחזיקים לאורך שנים, בטרם יש צורך להחליפם. חשוב, כמו בכל התאמה של כל מדרס שהוא, לבצע אבחון על ידי אורתופד או מומחה על מנת להתאים את המדרסים בצורה אופטימלית לרגל. לבחירת המדרסים, ולהתאמת המדרס המושלם לחיי היום יום שלכם פנו לאורתופד מומחה עוד היום.

מאמרים נוספים

פלטפוס – כבר מילדות

מדרסים, ובעיקר מדרסים קשיחים הם מדרסים נכונים לטיפול בפלטפוס, גם בשביל לתת תמיכה בקשת ולפזר את נקודות הלחץ, וגם ובעיקר בשביל ליישר את היציבה, לאזן את המנח של הרגל כנגד הקרקע.
חשוב להתחיל לטפל בנושא כבר מילדות כדי למנוע את השחיקה המצטברת עם השנים ולמנוע כאבים עתידיים שעלולים לדרוש התערבות משמעותית יותר.

קרא עוד »

דלקת בכף הרגל – כל המידע

דלקת בכף הרגל עשויה להיות חריפה או כרונית. כמה סיבות נפוצות כוללות נקעים, מתיחות, כוויות, שברים, עקיצות/עקיצות של חרקים, זיהומים (כולל כיבים סוכרתיים), תגובות לתרופות או חומרים אחרים, כולל צמחים רעילים או הכשות נחש.

קרא עוד »