מדרסים בהתאמה אישית 2021-08-29T08:56:49+03:00

מדרסים בהתאמה אישית

הרגליים הן אלו שמכתיבות את היציבה שלנו, ובראש זה כפות הרגליים. למעשה, כפות הרגליים הן היסודות של הגוף שלנו, וכאשר הן אינן יציבות כל הגוף אינו יציב. לכן קל להבין מדוע יש צורך לשמור ככל הניתן על כפות הרגליים, ובמידה וקיימת בעיה כלשהי ביציבה יש צורך למצוא לה פתרון. הפתרון שמסייע ליציבה ולבישה נוחה יותר של הנעליים הוא מדרסים בהתאמה אישית. האם אתם זקוקים למדרסים, ומה צריך לדעת לפני שניגשים לרכוש מדרסים בהתאמה אישית?

מהם מדרסים?

מדרס הינו אביזר שמכניסים לתוך הנעל, ומטרתו לשנות את האופן בו כפות הרגליים מונחות בנעל כדי לנתב טוב יותר את עומס המשקל שמפעיל הגוף על כפות הרגליים, לשנות את היציבה, לספוג זעזועים, לשפר את הנוחות, ליצור חלוקה שווה של לחצים ולהפחית כאבים.

מדרסים ניתנים כמענה אורתופדי למגוון בעיות, החל מבעיות גב וכלה בבעיות בכף הרגל. מדרסים מותאמים אישית למטופל לאחר אבחון של כף הרגל, בו יש התייחסות למספר פרמטרים כגון: משקל, גובה, גיל, אבחון פתולוגי, מבנה רקמת השומן ברגל וכן המטרה בגינה הוזמן המדרס.

מי זקוק למדרסים בהתאמה אישית?

85% מאיתנו ידרשו למדרסים בשלב זה או אחר במהלך חיינו. הטעות הנפוצה של רובנו, בדומה לתחומים אחרים בחיים, היא שרק כשמופיעים סימפטומים כמו כאבים ברגליים, בכפות הרגליים, בברכיים ובגב אנחנו פונים לפתרון של מדרסים, בעוד שמדרסים עשויים למנוע מראש את אותם סימפטומים ונזקים מצטברים. כמו כן, ישנם מדרסים ייעודיים לספורטאים הסובלים מפציעות חוזרות ונשנות או מבעיות המצביעות על חוסר איזון ביומכני ברגל.

סוגי מדרסים

ככלל, ניתן לחלק מדרסים למספר סוגים:

  1. מדרסים לספורטאים

במהלך פעילות גופנית, וביתר שאת בריצה מופעל כוח ולחץ רב על הרגליים שלנו יותר מאשר בשגרה. הלחץ המופעל על כפות הרגליים במהלך ריצה יכול להגיע לפי עשרות ממשקל גופכם, ומסיבה זו ספורטאים רבים סובלים מבעיות גב, ברכיים ורגליים בעקבות עומס המשקל המופעל על הרגליים והלחץ המתמשך עליהן. לכן ספורטאים רבים נעזרים במדרסים בהתאמה אישית לספורטאי במטרה להפחית מעט את הלחץ ולטפל בבעיות.

  1. מדרסים רב שכבתיים

כפי שאולי הבנתם משמם, מדרסים רב שכבתיים הם מדרסים הבנויים ממספר שכבות וזאת בניגוד למדרסים “רגילים” הבנויים משכבה אחת בלבד. שכבות המדרסים השונות אינן פשוט מונחות זו על גבי זו לאורך כל הנעל, אלא ממוקמות באזורים שונים ברגל בהתאם לאבחון ולמידת נחיצותן שם. מדרסים רב  שכבתיים מותאמים לאנשים הסובלים מכאבי גב או רגליים, הן בעקבות פעילות גופנית, תאונת דרכים או בעיות אורתופדיות.

  1. מדרסים לנעליים אלגנטיות

כולנו אוהבים מדי פעם ללבוש בגדים מחויטים או שמלה מרהיבה ולצאת לאירוע או מפגש חברתי. הבעיה היא שפעמים רבות ככל שנעליים אלגנטיות נראות טוב ומקנות מראה יוקרתי, כך הן גם לא נוחות וללכת בהן זה פשוט סיוט. לכל אדם יש צורת רגל שונה, ונעליים שמיוצרות באופן מסחרי והמוני לא תמיד מתאימות לכולם – ולא, התאמה של מידת הנעליים זה ממש לא מספיק.

בדיוק מסיבות אלה פותחו מדרסים המיועדים לנעליים אלגנטיות שלא יפגמו בנראות שלכם. מדרסים לנעליים אלגנטיות צריכים לתת נוחות מקסימלית מצד אחד אך  להיות “בלתי נראים” מצד שני.

  1. מדרסים ביו מכניים

מדרסים ביו מכניים הם מדרסים שמטרתם לשנות את תנועת כף הרגל של המטופל על ידי שינוי האופן בו הרגל מונחת בתוך הנעל. לרוב מדרסים ביו מכניים הם בעלי בסיס קשיח או חצי קשיח, מה שמקנה להם אורך חיים גבוה ביחס למדרסים אחרים ועמידות גבוהה לאורך זמן. המשמעות היא שניתן להשתמש במדרסים ביו מכניים גם לאורך שנים ללא בלאי, מה שמוזיל עלויות באופן משמעותי. מדרסים ביו מכניים מספקים תמיכה לכל אורך קשת כף הרגל באופן שלא קיים במדרסים רגילים, ולכן הם המתאימים ביותר לטיפול בבעיות שונות בכף הרגל כגון פלטפוס.

  1. מדרסי גרפיט

מדרסי גרפיט הם מדרסים המיועדים בעיקר לספורטאים מקצועיים או ספורטאים חובבים המעוניינים בתמיכה בתוך נעל הספורט, כולל נעלי ספורט צרות במיוחד. בשל צורתן והמבנה שלהן, מדרסי גרפיט מתאימים במיוחד לספורטאים גבוהים. מדרסי גרפיט הם דקיקים וקלים מאוד, ולצד זה חזקים ועמידים במיוחד שכן הם עשויים מסיבי פחמן. מדרסי גרפיט עוצרים תנועות לא רצוניות של כף הרגל העלולות לגרום לנקע בעת פעילות גופנית, ומקלים על כאבים בקדמת כף הרגל.

תהליך התאמת מדרסים לכף הרגל

כאמור, מדרס הוא אביזר המותאם באופן אישי לרגל המטופל. במסגרת האבחון יוחלט סוג המדרס המתאים לכך הרגל שלכם ויותאם מדרס ספציפי. תהליך התאמת המדרס לכף הרגל כולל מספר שלבים:

  1. אבחון כף הרגל של המטופל

אבחון כף הרגל בטרם מוחלט סוג המדרסים אליהם זקוק המטופל. האבחון כולל בדיקת טווחי התנועה של מפרקי הקרסול והבהונות, לחיצות באזורים שונים, מדידת עובי העור בכף הרגל ועוד. לאחר האבחון מוסבר למטופל מהם הגורמים לכאבים ומהי הבעיה.

  1. בחירת סוג המדרסים

לאחר שהוסברה למטופל הבעיה בכף הרגל, בוחרים את סוג המדרס המתאים לו וכן את החומרים מהם יוכנו המדרסים.

  1. ייצור המדרסים

ייצור המדרסים תוך התאמה לכף הרגל של המטופל ולנעליים אליהן הם מיועדים.

  1. ביקורת ומקצה שיפורים

כשלושה שבועות לאחר שהמטופל קיבל את המדרסים מתקיימת ביקורת ויתכן שיידרש מקצה שיפורים להתאמה אופטימלית.

עטרת מדיפוט – 80 שנות ניסיון אורתופדי

רשת עטרת מדיפוט נוסדה לראשונה בשנת 1939 ופרצה דרך בענף האורתופדיה בישראל. החברה משמשת כספקית מוצרי אורתופדיה לקופות החולים הגדולות בארץ, לצה”ל ולגופים ציבוריים שונים. עטרת מדיפוט שמה לעצמה למטרה לספק איכות חיים גבוהה ללקוחותיה, ולכן מדי חצי שנה מספקת החברה לעובדיה הכשרות שנועדו לפתח מוצרים טובים ועדכניים יותר.

 

מאמרים אחרונים בבלוג שלנו

  • מדרסים כפתרון לכאבי רגליים

סובלים מכף רגל סוכרתית? אתם חייבים מדרסים לסוכרתיים בהתאמה אישית!

סובלים מכף רגל סוכרתית? אתם חייבים מדרסים לסוכרתיים בהתאמה אישית! אם יש לך סוכרת, ויש לך יותר מדי גלוקוז (סוכר) בדם במשך זמן רב, אתה עלול לסבול

חנויות אורטופדיות שיעמידו אתכם על הרגליים!

חנויות אורטופדיות שיעמידו אתכם על הרגליים! בשנים האחרונות אנו עדים לצמיחה משמעותית בענף החנויות האורתופדיות, ונראה שבכל מקום מציעים לנו מדרסים, אבחונים, ובעיקר – שיפור של איכות

דלקת בכף הרגל

סובלים מדלקת בכף הרגל? דלקת בכף הרגל, או בשמה העממי דורבן בכף הרגל – לא קשור בשום צורה למערב הפרוע! בעוד בעבר, המושג "דורבן בכף הרגל" -

לייעוץ ותיאום פגישה

צרו קשר עם המומחים שלנו ונחזור אליכם בהקדם