מדרסים 2018-01-16T09:51:48+00:00

מדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית

אלפי הצעדים שאנו צועדים מידי יום ופעולות פיזיות כגון עמידה ממושכת או ריצה ספורטיבית, מגבירות את העומס על הגוף. ואם מוסיפים לכך מאפיינים גנטיים, שחיקה טבעית, הנעלה לא מתאימה, יציבה לא מאוזנת ואף מחלות ופציעות, הדרך לכאבים ברגליים ובמערכת השלד והשרירים, קצרה מתמיד. רק מדרסים איכותיים שתוכננו באופן מקצועי ע"י מומחי עטרת מדיפוט והותאמו לצרכים שלכם, יכולים לגשר בין המצוי לרצוי ולספק מענה והקלה משמעותית לכאבים.

מאמרים אחרונים בבלוג שלנו

  • האם גם אתם צריכים מדרסים?

האם אתם צריכים מדרסים?

האם אתם צריכים מדרסים? לקביעת פגישת יעוץ והתאמה חינם בכל המדובר בבעיות וכאבים ברגליים, הפתרון האידאלי הוא לרוב מדרסים. טיפול במדרסים יכול להקל על כאבים בכפות הרגליים,

  • כאבי רגליים וברכיים

מדרסים לטיפול בכאבי רגליים וברכיים

מדרסים לטיפול בכאבי רגליים וברכיים לקביעת פגישת יעוץ והתאמה חינם מדרסים לטיפול בכאבי רגליים וברכיים הרגליים. זוג של פלא הנדסי-ביולוגי מתוחכם. מהרגע בו יצאנו מהמיטה עד הרגע

אילו סוגי מדרסים קיימים וכיצד הם מתאימים לצרכים שונים?

אילו סוגי מדרסים קיימים וכיצד הם מתאימים לצרכים שונים? לקביעת פגישת יעוץ והתאמה חינם מדרסים נחלקים לסוגים שונים, ועשויים ממגוון רחב של חומרים בטכנולוגיות שונות. כיום קיימים

מדרסים

הרגליים כואבות בהליכה ממושכת? יתכן ויש לכם פלטפוס או בעיה אחרת. בעיות שונות בכפות רגליים ניתנות להקלה באמצעות שימוש במדרסים מותאמים אישית, המשלימים את הצורה הטבעית של כף הרגל ומאפשרים למשקל הגוף להתחלק באופן נכון יותר בין חלקיה השונים. את המדרסים תמצאו בגרסאות שונות המחולקות בהתאם לחומרים מהם עשויים המדרסים ולדרך בה הן מותאמות לכף הרגל.

מדרסים בהתאמה אישית או מוצרי מדף?

כיום ניתן למצוא שני סוגים עיקריים של מדרסים. הראשון הוא מוצר מדף, הבנוי לפי תבניות כלליות ומשמש בעיקר לבעיות רגליים מינוריות או על מנת להקל על ההליכה עבור אדם שאינו סובל מבעיות רגליים.

הסוג השני הוא מדרסים בהתאמה אישית. למדרסים אלה יתרון בולט – הם נבנים במיוחד לכל אדם, לפי המאפייניים היחודיים של כף רגלו. בשימוש בטכנולוגיות מתקדמות ניתן לסרוק את כף הרגל, לזהות את המבנה של כל חלק בה וליצור מדרס שיאפשר ללכת בקלות רבה יותר מבלי לגרום לנזק לכף הרגל ולעמוד השדרה.

מדוע כף הרגל כה מהותית ליציבה?

כאשר אנו במצב של ערות ואיננו יושבים, הגוף נמצא בהליכה או עמידה. משקל הגוף כולו נח על כפות הרגליים התומכות בו. אצל מרבית האנשים מבנה כף הרגל גורם לכך שמשקל הגוף אינו מתחלק באופן שווה בין העקבים לכריות כף הרגל, ולכן לאורך זמן נוצר לחץ על האזורים בכף הרגל שנושאים בנטל.

מדרסים בהתאמה אישית מאפשרים שינוי של מרכז הכובד, ולכן גם היציבה מתאזנת כאשר משתמשים במדרס נכון. בנוסף, כאשר אין לחץ על כף הרגל הדבר משפיע גם על יכולתנו לעמוד זקופים יותר, להנמיך את העומס על שאר חלקי הרגל (לרבות הברכיים), ואף לנוע בקלות רבה יותר, יכולת רלוונטית במיוחד לעוסקים בפעילות גופנית.

מדרסים המותאמים לספורטאים

אם עבור האדם הממוצע המדרסים יכולים להקל על עמידה והליכה בחיי היום יומיום, עבור העוסקים בסוגי ספורט שונים (לרבות ריצות, קפיצות, אירובי, משחקי טניס ותחומים נוספים) המדרסים הם בגדר תוספת חובה לנעל הספורט. נעליים רבות מותאמות במידה זו או אחרת לשאת לחץ, ונבנות בצורה ארגונומית, אך הן אינן בנויות בצורה אישית על פי מבנה כף הרגל.

מדרסים שהותאמו לספורטאים מאפשרים שימוש תכוף בנעל, בעומסים גבוהים, ושומרים על שרירי הרגליים, הגב, עמוד השדרה וכמובן הרגליים עצמן. העוסקים בספורט תחרותי מקבלים יתרון נוסף כאשר הם משתמשים במדרסים שהותאמו אישית, ולא רק בנעל ספורט טובה.

למה חשוב לבחור במקום מקצועי להתאמת מדרסים?

גם אם בעבר השתמשים במדרסים שהותאמו אישית, מבנה כף הרגל עשוי להשתנות עם השנים. במיוחד עבור הסובלים מבעיות בכף הרגל, רגל שטוחה או קעורה מדי עשויה לדרוש החלפה של המדרסים לאורך תקופה – ולכן חשוב להמשיך ולהגיע למקום מקצועי שיכול לגלות גם שינויים מינוריים בכף הרגל ולהתאים את המדרסים לכף הרגל כפי שהיא במצב הנוכחי.

שימוש בטכנולוגיה חדשנית להתאמת המדרסים

אנו משתמשים במגוון רחב של שיטות וטכנולוגיות על מנת להתאים את המדרסים בכף הרגל. כאשר לקוח מגיע אלינו אנו מקפידים לתת יעוץ פרטני ואישי המבוסס על ההסטוריה הרפואית של כף הרגל ועל אורח החיים של אותו אדם.

חשוב להבין כי מאפיינים שונים כמו גיל, זמן העיסוק בספורט במשך היום וההסטוריה רפואית של פגיעות שונות ברגל כולה או בכף הרגל יכולים לשנות את סוג המדרס שבו נבחר ואת מאפייניו. לכן, חשוב לעדכן לפני התאמת המדרסים בכל פרט שיכול לסייע לנו להתאים את המדרסים בצורה טובה יותר.

נפרט מעט על השיטות השונות להתאמת המדרסים עבורכם:

מדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית: מהי שיטת המדידה הטובה  ביותר?

יש מגוון גדול של בעיות ברגליים ובגב אשר הפתרון האופטימלי עבורן הוא מדרסים – אלו יספקו תמיכה לכף הרגל, יפזרו את העומס המופעל עליה בצורה שווה ויתקנו את מנח כף הרגל למנח בריא יותר. ישנם מדרסים רבים שנמכרים כמוצר "מדף", כלומר מיוצרים בצורה אחידה, אולם כדי לתת מענה ספציפי, יש להתאים את המדרס באופן אישי למבנה כף הרגל של המטופל. קיימות מספר שיטות לייצור מדרסים בהתאמה אישית שמתבססות על מדידת כף הרגל ונקודות הלחץ שהיא מפעילה, על בסיסן מתקדמים לייצור המדרס הספציפי – במאמר להלן נסקור את השיטות המרכזיות.

העתקת מנח כף הרגל

שיטה זו היא יחסית ישנה ומתבצעת על ידי הנחת כרית דיו תחת גיליון נייר ולאחר מכן עמידת המטופל על הנייר. כך, מתבצע "צילום" דיו של כף רגלו של המטופל על הנייר, היכול להעיד על אופי כף הרגל – שטוחה, גבוהה וכו' – שמתבטאים בשינויים עדינים בגווני הדיו על הנייר. בשיטה זו, מומחים יכולים לראות בבירור נקודות לחץ שונות של כף הרגל ולייצר מדרסים בהתאמה אישית לצרכי הלקוח.

הטבעה בספוג

השיטה ה"שמרנית". בשיטה זו, מבוצעת הטבעה של כפות הרגליים בתוך קופסה המכילה חומר ספוגי. הלחץ שנוצר בעת הכנסת הרגל לקופסה מטביע את מבנה כף הרגל הייחודי למטופל, כך שצורת הרגליים מועתקת באופן תלת-ממדי. לביצוע הטבעה זו יש מספר דרכים: דריכה בעמידה, כך שמועתקת הדריכה בעומס מלא; דריכה בישיבה, כך שמועתקת הדריכה בעומס חלקי; או הצמדת הקופסה אל הרגל כאשר היא באוויר, כך שתתקבל הצורה החיצונית של כף הרגל בלבד. שיטת ההטבעה מהירה וקלה עבור ייצור מדרסים בהתאמה אישית, אבל היא לא משנה באופן אפקטיבי את צורת דריכת המטופל (ביחס להעתקה) ועל כן השיפור עדיין מוגבל יחסית.

הדמיה ממוחשבת

בשיטה זו, המטופל דורך בעמידה על משטח עם חיישנים, כך שבמחשב מתקבלת תמונה דו-ממדית שמתארת דריכה ללא תנועה. לאחר בדיקה של חלוקת העומס על כף הרגל בעת דריכה, מסופקים למטופל מדרסים שתואמים את צרכיו, בין אם בייצור אישי ובין אם בגזרה קיימת. ההדמיה הממוחשבת מדויקת ביותר ומאפשרת התאמה אישית טובה יותר של המדרסים לכף הרגל ו/או הבעיה הספציפית. יחד עם זאת, מדידה איכותית כרוכה בהצבה נכונה של כף הרגל על משטח המדידה, ולכן המדידה הממוחשבת דורשת אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים.

מדרסים פונקציונליים

השיטה, הנקראת גם "השיטה האמריקאית", מתבצעת בשני שלבים על ידי גורמים שונים. בתחילה, מתבצעת העתקה של הרגליים כאשר הן במצב ניטרלי, ללא עומס, על ידי חבישה בתחבושות גבס. לאחר מכן, מיוצרים במעבדה מדרסים קשיחים הנמצאים מתחת לכף הרגל (אך לא מסביבה), כך שהמדרסים נותנים תמיכה לעקב ולקשת האורכית של הרגל. במקרים מסוימים, משולבות במדרסים אלו גם שכבות בולמות זעזועים שמספקות נוחות מקסימלית למטופל.

מדרסים אפקטיביים

גם בשיטה זו מתבצעות המדידות באמצעות תחבושות גבס כאשר הרגל מוחזקת ללא עומס. אולם, העתקת הרגל אינה מתבצעת כפי שהיא, אלא עיצוב הגבס מתבצע כך שהמדרס יהיה במצב או המנח האופטימלי למבנה הרגל של המטופל, בכל מצב: ריצה, הליכה, קפיצה ועמידה. באופן זה, ניתן להבטיח כי הדריכה תתבצע באופן הטוב ביותר בכל פעולה. כמו כן, מדרסים אלו נמצאים גם מתחת לכף הרגל וגם מסביבה, כך שהלחץ מופחת בכל נקודה בכף הרגל.

השיטות השונות ללקיחת מידות המדרסים וייצורם נבדקות באופן קבוע בקהילה האקדמית-רפואית. מאחר ולכל שיטה יתרונות ותועלות משלה, יש להתאים את שיטת המדידה ואת סוג המדרס לכל מטופל, על פי צרכיו הרפואיים האישיים. יחד עם זאת, תמיד עדיף לרכוש מדרסים בהתאמה אישית בכדי להבטיח טיפול אפקטיבי וארוך טווח שתואם את הצורך של המטופל ואת המאפיינים הספציפיים של כף רגלו.

לייעוץ ותיאום פגישה

צרו קשר עם המומחים שלנו ונחזור אליכם בהקדם