מדרסים לחיילים 2021-06-10T09:06:40+03:00

מדרסים לחיילים

מדרסים ייעודים לחיילים, הנאלצים להתמודד עם מאמצים גבוהים ורצופים לאורך זמן, כשהם נועלים נעליים צבאיות כבדות שאינן מעניקות תמיכה ראויה לרגל. המדרסים המתוכננים ומיוצרים ע”י מדיפוט, מאפשרים התמודדות טובה יותר עם האתגרים שמציב השירות הצבאי, מבטיחים חלוקת עומסים טובה יותר,

מצמצמים את השחיקה ומפחיתים את הסיכון להופעת כאבי גב, כאבי רגליים ושברי מאמץ, השכיחים בגיבושים לסיירות, בטירונות ובמהלך השירות הצבאי המבצעי.

סוגי מדרסים ומדרסים ”צהליים”

ישנם מספר רב של סוגי מדרסים שבבנייתם נעשה שימוש בשיטות שונות: יציקת גבס, הדמיית תלת מימד ועוד. צה”ל מאפשר לחיילים לקבל מדרסים לפי מידת הנעל \ הרגל, רפידות מוכנות ואף מדרסים מותאמיים אישית לפי מידה.

המדרסים שצה”ל מממן לחיילים הינם מדרסים פשוטים יחסית להיצע בשוק  (ברור לכולנו שצה”ל לא יכול לסבסד מדרסים טובים ויקרים שמחירם יכול להגיע למאות שקלים ואף יותר). המדרסים של צה”ל עשויים מחומרים ספוגיים, רכים, שמאבדים במהרה את ההתאמה עם מבנה כף הרגל.

להבדיל מהמדרסים הפשוטים בשוק, מדרסים איכותיים תומכים בכף הרגל ללא אפשרות להשתנות, ובמקביל הם משמשים כבולמי זעזועים, מפזרים את נקודות הלחץ בכף הרגל ונושאים את משקל הגוף. המדרסים האיכותיים עשויים מחומרים מרוכבים כשחלקם עשויים מחומרים טרמו-פלסטיים.

מדוע צריך מדרסים בצבא?

חיילים רבים, במיוחד ביחידות קרביות, סובלים פעמים רבות מבעיות בכפות הרגליים שעלולות להוביל כאבי גב, שברי מאמץ וכאבי רגליים. אחת הבעיות המרכזיות שמובילות למצבים רפואיים אלו היא חוסר תמיכה ברגליים, שנגרמת כתוצאה מנעלי הצבא.

נעלי הצבא מיועדות למגוון רחב של חיילים ואינן מותאמות במיוחד לכל אחד ולכן יש סבירות גבוהה שהן לא יספקו נוחות מרבית. עם זאת, עקב אילוצי הצבא החיילים יצעדו בהם שנתיים וחצי לפחות.

מדרסים הם הדרך להתמודד עם הקושי שמביאות איתן הנעליים, ומניעת הנזק הפוטנציאלי לגוף. המדרסים נועדו על מנת להתאים את הנעליים לרגליים שלך באופן אישי, ותוך כך להבטיח חלוקת עומסים טובה יותר וצמצום שחיקת הרגליים. חשוב לא להתעלם מבעיות וכאבים שמופיעים בתחילת השירות הצבאי ולדאוג לטפל בהם באמצעות שימוש מדרסים לחיילים.

היתרונות של מדרסים לחיילים

  • התאמה טובה יותר. מידות נעלי צבא סטנדרטיות יכולות להתאים באופן שונה. לפעמים האפשרות הטובה ביותר היא לבחור נעל מעט גדולה מדי, ואז להוסיף מדרס למילוי חלק גדול יותר מהנעל על מנת לספק התאמה הדוקה יותר. המדרס המתאים ביותר לנעלי צבא גדולות מדי תלוי בהעדפה האישית שלך. 
  • הוספת חום. מעבר לכך שהמדרסים גורמים לנעליים להתאים טוב יותר, הם יכולים גם לעזור לכפות הרגליים להרגיש חמות יותר. המדרסים למעשה מוסיפים שכבה נוספת המסייעת לך לבודד את כפות הרגליים במזג אוויר קר יותר, שסביר שתיחשפו אליו במהלך שירותכם הצבאי. 
  • מניעת שלפוחיות. מדרסים יכולים לסייע במניעת שלפוחיות בכפות הרגליים. כאשר הנעל ”מחזיקה את הרגל” בצורה טובה, הרגל פחות נעה בתוכה וכך נמנע החיכוך שעלול לגרום לאי נוחות ושלפוחיות. 
  • יציבה משופרת. ניתן להשתמש במדרסים גם בכדי לעזור לתקן בעיות ביציבה. ניתן להתאים את המדרסים בהתאמה אישית בכדי לספק טיפול הולם לבעיות מסוימות המשפיעות על עמידה, הליכה או ריצה. בעיות ביציבה נגרמות פעמים רבות מחוסר בתמיכה בקשת הרגל במקום בו יש צורך, וזוהי בעיה שהמדרסים פותרים.

איך ניתן לבחור מדרסים לחיילים?

המדרס הטוב ביותר עבור חיילים, כמו אצל כולנו, הוא מדרס המותאם אישית למבנה כף הרגל ולפעילות והעומס שמופעל על כפות הרגליים ולכן, השאלה הנכונה אינה איך לבחור נכון מדרסים לחיילים אלא איך להתאים נכון את המדרסים.

בעטרת מדיפוט, שזכתה במכרז לאספקת מדרסים לחיילי צה”ל, תוכלו לבחור מדרסים פשוטים שצה”ל מספק, אולם אם תרצו מדרסים שיתמכו בכף הרגל לאורך זמן ויימנעו ככל הניתן מהסימפטומים המוכרים לכל חיילי צה”ל בכלל, ולחיילים המשרתים בחיילות הקרביים בפרט, בעטרת מדיפוט יתאימו לכם מדרסים אורטופדיים מותאמים אישית, מחומרים מתקדמים ועמידים, בדומה למדרסים שספורטאים עושים בהם שימוש.

מוצרים נוספים בקטגוריה

  • סוגי המדרסים השונים

מדרסים רב שכבתיים

מדרסים רב

מדרסים לספורטאים ומדרסים לריצה

מדרסים לספורטאים

מדרסי סופט ספורט

מדרסי סופט

מדרסים ביו מכניים

מדרסים ביו

חנויות אורטופדיות שיעמידו אתכם על הרגליים!

חנויות אורטופדיות שיעמידו אתכם על הרגליים! בשנים האחרונות אנו עדים לצמיחה משמעותית בענף החנויות האורתופדיות, ונראה שבכל מקום מציעים לנו מדרסים, אבחונים, ובעיקר – שיפור של איכות

דלקת בכף הרגל

סובלים מדלקת בכף הרגל? דלקת בכף הרגל, או בשמה העממי דורבן בכף הרגל – לא קשור בשום צורה למערב הפרוע! בעוד בעבר, המושג "דורבן בכף הרגל" -

סובלים מכאבים בכף הרגל?

סובלים מכאבים בכף הרגל? אפשר להחשיב עשרות כאבים גופניים למטרד איום ומתמשך, אך הופעת כאבים בכף הרגל עשויה להוציא מהשלווה גם את האדם האדיש ביותר ולשבש לחלוטין

לייעוץ ותיאום פגישה

צרו קשר עם המומחים שלנו ונחזור אליכם בהקדם