fbpx
לוגו מובייל

מדרסים לדורבן

מדרסים לדורבן - מדרס רב שכבתי

מדרסים בהתאמה אישית בעלי מספר שכבות המותאמים באופן מלא לצרכים האורתופדיים של הלקוח, לרבות משקל, סוג הנעלה (אלגנטי או ספורטיבי), בעיות אורתופדיות ועוד.

מדרסים רב שכבתיים
מדרס ביו מכני

מדרסים לדורבן - מדרס ביו מכני

מדרס בהתאמה אישית העשוי מחומרים טרמו-פלסטיים, בעל עובי של 3 מ”מ, קשיח, מחזיק את הרגל בפוזיציה שאנו קובעים, אינו משתנה כמעט כלל.

המדרס אפקטיבי לכבדי-משקל / בעלי קריסות חזקות של כף הרגל, מתאים במיוחד לספורטאים.

2 שנות אחריות

 

מהו דורבן בכף הרגל?

המונח "דורבן" משמש לעתים קרובות לתיאור גידול גרמי בצד התחתון של כף הרגל שנוצר כאשר דלקת בכף הרגל הורסת את הסחוס במפרק. ניתן להקל על הכאב מהנקודה הכואבת בעזרת תומכי קשת. ישנם שני סוגים של דורבנים:

לפי רופאי כף הרגל, מדרסים עם קשת שטוחה או ללא קשת כלל יעבדו בצורה הטובה ביותר עבור אלו הסובלים ממצב זה

. בנוסף, ישנן עדויות מועטות לכך שמכשירים יקרים כגון התקנת נעליים והרמה למעשה עוזרים להקל על כאבי גב וברכיים הנגרמים על ידי דורבן. הפודיאטר שלך עשוי להמליץ ​​לך להסיר את הנעליים והגרביים שלך במהלך פגישה כדי שהוא או היא יוכלו לבחון בבירור את כפות הרגליים שלך (ולבדוק אם אתה צריך מדרסים מותאמים אישית). אבחנה של המצב עשויה להתבצע על ידי הפודיאטר שלך לאחר בדיקת כף הרגל שלך ותחקור לגבי הסימפטומים שלך.

בדרך כלל, מספר טיפולים יכולים לספק לך הקלה בדורבן בבית:

בדרך כלל, משככי כאבים ללא מרשם מספיקים למקרים קלים של דורבנים כואבים. אם המקרה שלך חמור יותר, אתה עשוי להפיק תועלת מתרופות מרשם או זריקות. עם זאת, טיפולים אלו יכולים להוביל לתופעות לוואי שמחמירות את דלקת המפרקים בטווח הארוך. ניתוח הוא בסופו של דבר הטיפול היחיד שבאמת מתקן בעיות בכף הרגל הנגרמות על ידי דורבנים (ולא פשוט לטפל בסימפטומים שלהם). רופאי פודיאטרים מציעים ניתוח כדרך לפתור באופן קבוע בעיות הקשורות לדלקת כף הרגל רק כאשר שיטות אחרות לא הצליחו להקל על הכאב או לדרבן פעילות.

מדרסים ל- plantar fasciitis ודורבנים. 
מדרסים מיוחדים יכולים לעזור לתמוך בקשת כף הרגל ולהפחית את הלחץ על האזור הפגוע כדי לספק הקלה בכאב. ניתן להמליץ ​​על תמיכת קשת כחלק מתוכנית טיפול הכוללת מתיחות, פיזיותרפיה, מריחת קרח ותרופות ללא מרשם או מרשם כגון איבופרופן או פרצטמול.

בעוד שתרופות ביתיות יעילות בדרך כלל בטיפול במצב, חשוב לא להתעלם מהתסמינים שלך. אם אינך מקבל הקלה כלשהי בסימפטומים לאחר שניסית מספר תרופות ביתיות, שוחח עם הפודיאטר שלך על טיפולים זמינים אחרים לפני ניסיון הניתוח (שיש לו תופעות לוואי כואבות משלו). הוא או היא אמורים להיות מסוגלים להמליץ ​​על דרכים נוספות להקל על הכאב שלך ולמנוע נזק ל- plantar fascia.

כשאתה מחפש את המדרסים הטובים ביותר למצבך, וודא שהם תומכים בקשת אך לא מוסיפים לחץ מיותר לחלקים אחרים של כף הרגל. כדאי לבחור במדרס שיחזיק מעמד היטב לאחר לבישה מספר פעמים ולא יגרום לאי נוחות עקב שפשוף, שפשוף או השפעה שלילית על הפרופריוספציה (תחושת היכן הגוף נמצא בחלל). 

בנוסף לאורתוטיקה בהתאמה אישית, ניתן לרכוש כמה תוספות מיוחדות ישירות מקמעונאי מקוון ולשלוח אליך בדואר, כך שתוכל לנסות כמה אפשרויות לפני קבלת החלטה. ביקורות ועדויות ממי שחוו הקלה בדלקת כף הרגל או דורבן בכף הרגל עשויות לעזור לך למצוא את המדרס הטוב ביותר עבור הצרכים הספציפיים שלך.

מדוע כדאי להשתמש במדרסים בהתאמה אישית לדורבן?

ניתן לעצב מדרס יצוק בהתאמה אישית כך שיתאים לכף הרגל שלך. לעומת זאת, מדרסים ללא מרשם מיוצרים בצורה לא מדויקת ועשויים להתבלות במהירות או לגרום לגירוי בנקודות לחץ ספציפיות שבהן הם מתכופפים.

מדרסים מותאמים אישית המספקים תמיכה מתאימה לקשת יכולים לעזור להקל על כאבים מדלקת כף הרגל ולמנוע נזק לרצועה פגיעה זו. מכיוון שרופא משתמש בעובש של כף הרגל שלך במהלך התאמה אורתוטית, מדרסים אלה מרגישים לרוב נוחים יותר מאשר אפשרויות אחרות. הם גם עוזרים לך לשמור על איזון, מה שחשוב למניעת נפילות אצל קשישים ובעלי הפרופריוספציה – לפעמים נגרמת ממצבים נוירולוגיים כמו מחלת פרקינסון.

מדרסים בהתאמה אישית להקלה על דורבן פלנטר

לסיכום, מדרסים יכולים לספק הקלה בכאבים הקשורים ל- plantar fasciitis ודורבן בעקב. בנוסף, טיפולים ללא מרשם, כמו גם תרופות מרשם וניתוח, זמינים גם כאפשרויות טיפול. עם זאת, אם תרופות אחרות בבית לא מצליחות להקל על תסמינים של כאב ונפיחות, שוחח עם רופא פודיאטר על דרכים נוספות לטיפול בבעיות אלה. הוא או היא עשויים להציע מכשיר בהתאמה אישית שמתאים לכף הרגל שלך ויכול להועיל בהפחתת הסיכון שלך לנזק נוסף.

מאמרים נוספים

פלטפוס – כבר מילדות

מדרסים, ובעיקר מדרסים קשיחים הם מדרסים נכונים לטיפול בפלטפוס, גם בשביל לתת תמיכה בקשת ולפזר את נקודות הלחץ, וגם ובעיקר בשביל ליישר את היציבה, לאזן את המנח של הרגל כנגד הקרקע.
חשוב להתחיל לטפל בנושא כבר מילדות כדי למנוע את השחיקה המצטברת עם השנים ולמנוע כאבים עתידיים שעלולים לדרוש התערבות משמעותית יותר.

קרא עוד »

דלקת בכף הרגל – כל המידע

דלקת בכף הרגל עשויה להיות חריפה או כרונית. כמה סיבות נפוצות כוללות נקעים, מתיחות, כוויות, שברים, עקיצות/עקיצות של חרקים, זיהומים (כולל כיבים סוכרתיים), תגובות לתרופות או חומרים אחרים, כולל צמחים רעילים או הכשות נחש.

קרא עוד »