דלקת בכף הרגל

סובלים מדלקת בכף הרגל?

דלקת בכף הרגל, או בשמה העממי דורבן בכף הרגל – לא קשור בשום צורה למערב הפרוע!

בעוד בעבר, המושג “דורבן בכף הרגל” – כנראה היה מעלה אצלנו אסוציאציה למערבון האחרון שראינו… היום? המצב הוא שונה לגמרי. המושג “דורבן בכף הרגל”, או “דורבן בעקב” – מתייחס לדלקת עיקשת הגורמת כאבים בכפות הרגליים, ולעתים מלווה אותנו חודשים רבים, תוך הפרעה לשגרה היומית שלנו. מה הוא הדורבן המעיק הזה, וכיצד ניתן לטפל בו? במאמר הבא.

מהי דלקת בגיד כף הרגל?

עיירה נטושה, דממת מוות, ואותו שיח מתגלגל ברוח – המהווה את ההתרחשות היחידה בנוף המדברי… מוכר לכם?
כל כך הרבה סצנות מערבונים מתחילות כך, עד שבימינו – זה כבר הפך לסוג של פרודיה, וציטוט שבמאים רבים משתמשים בו.
במקרים רבים לאחר הפתיח המתואר – יגיע צילום של מגף בוקרים משופשף, שדורבן מתכת צמוד לחלקו האחורי. את ההמשך – כנראה שאתם כבר מנחשים פחות או יותר.

אז פעם, דורבן בעקב היה מוכר לנו בעיקר כאותו אביזר המשמש קאובויז לצורך דרבון סוסים, ואילו היום? אנו משתמשים במושג זה במשמעות שונה לחלוטין.
דורבן בכף הרגל, מתייחס לדלקת המתפתחת באזור מסוים, ולרוב מאופיינת בעקשנות מטרידה ובהשפעה משמעותית על חיי השגרה שלנו.

מה השפעתו של דורבן בכף הרגל?

אותו דורבן, הוא למעשה דלקת הנוצרת בחיבור שבין עצם העקב, ובין רצועה המאפשרת את תנועת כף הרגל. השפעתה של דלקת זו, תתבטא בכאבים בכף הרגל – שלרוב יתחזקו עם ההתעוררות בבוקר, ולאחר עמידה או פעילות ממושכת כגון ריקוד, הליכה, ריצה ועוד.
עם הזמן, כאבים בכף הרגל של הסובלים מדורבן – יגרמו לדריכה לא נכונה במטרה למנוע את הכאב – מה שמכונה לעתים גם “קריסה” של כף הרגל.

מי סובל מדורבן בכף הרגל?

הדורבן יכול להתעורר עקב מאפיינים גנטיים מסוימים, וגם אצל הסובלים מפלטפוס. בנוסף, אוכלוסיות נוספות המצויות בסיכון גבוה יחסית לפתח דורבן הם חולי סוכרת, ספורטאים, רקדנים, מלצרים, אנשים בעלי עודף משקל ועוד.

כיצד מטפלים בדורבן?

זוהי כמובן השאלה החשובה ביותר, מכיוון שהדורבן הוא ללא ספק חוויה בלתי נעימה ואנו מעוניינים להיפטר ממנו כמה שיותר מהר. כיום, יש כמה שיטות פופולאריות לטיפול בדורבן, ולעתים יש לנסות יותר מאחת – לפני שמוצאים את זו שמיטיבה עמנו.

  • מדרסים אורטופדיים
    מדרסים אורטופדיים מהווים את השיטה הנפוצה ביותר, וזאת מהסיבה שהם כמעט תמיד משפרים את המצב. במקומות מסוימים – ניתן לייצר מדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית, המבוססים על ניתוח מקצועי של מבנה כף הרגל שלנו. מדרסים שכאלו – מונעים כאבים בכפות הרגליים, מכיוון שהם מאפשרים את הדריכה הנכונה ביותר עבורנו.
  • פיזיותרפיה
    הפיזיותרפיה מבוססת על פעילות מבוקרת של האזור המודלק, על מנת להזרים דם ולחזק את השרירים – מה שעשוי להפחית את עוצמת הדלקת. על אף שבמהלך הטיפול הפיזיותרפי עלולים להתעורר כאבים בכף הרגל – טיפולים אלו משפרים את המצב ברוב המקרים.
  • גלי הלם
    גלי הלם למעשה מאפשרים שימוש באנרגיה המזעזעת את החומר שדרכו היא עוברת, ומסוגלת לעורר את הגוף לטפל בדלקת באמצעות ייצור אלמנטים מסוימים. מדובר בשיטה הנמצאת בשימוש רב בתחום האורתופדיה ורפואת הספורט.

מאמרים נוספים

סובלים מכאבים בכף הרגל?

סובלים מכאבים בכף הרגל? אפשר להחשיב עשרות כאבים גופניים למטרד איום ומתמשך, אך הופעת כאבים בכף הרגל עשויה להוציא מהשלווה גם את האדם האדיש ביותר ולשבש לחלוטין

איה, דורבן! ממה נגרם דורבן בכף הרגל ואיך כדאי לטפל בו?

דורבן בכף הרגל איה, דורבן! ממה נגרם דורבן בכף הרגל ואיך כדאי לטפל בו? כולנו מאמצים מידי יום את כפות הרגליים שלנו. בעבודה, באימון שאחרי, במועדון הריקודים,

  • איפה קונים מדרסים בירושלים?

איפה קונים מדרסים בירושלים?

איפה קונים מדרסים בירושלים?  איפה קונים מדרסים בירושלים? בירת ישראל, בעלת האוויר הצלול, טומנת בחובה מגוון אתגרים מיוחדים לכף הרגל. ההליכה ברחובות העיר הסואנים, העליה והירידה בסביבה

לייעוץ ותיאום פגישה

צרו קשר עם המומחים שלנו ונחזור אליכם בהקדם
2020-10-07T11:40:21+03:00