איה, דורבן! ממה נגרם דורבן בכף הרגל ואיך כדאי לטפל בו?

דורבן בכף הרגל

איה, דורבן! ממה נגרם דורבן בכף הרגל ואיך כדאי לטפל בו?

כולנו מאמצים מידי יום את כפות הרגליים שלנו. בעבודה, באימון שאחרי, במועדון הריקודים, בהליכה ממקום למקום ובאינספור סיטואציות. לכן זה בוודאי לא מפתיע לגלות שדורבן בכף הרגל הוא בעיה שכיחה במיוחד בעולם המודרני, אבל לשמחתנו אפשר לטפל בה ביעילות ובקלות, כפי שמיד נסביר.

דורבן בכף הרגל

מהו דורבן בכף הרגל?

דורבן בכף הרגל (Plantar Fasciitis) מתייחס לרצועה עבה שממוקמת בעצם הקלקנאוס – אותה העצם שיושבת בתוך העקב ומעגנת את אצבעות כף הרגל. הרצועה הזו חיונית במיוחד למבנה האנטומי של גוף האדם: היא תומכת בקשת כף הרגל והאלסטיות שלה היא זו שנותנת את הדחיפה לכף הרגל, לאחר שהיא דורכת.

מהו דורבן בכף הרגל

בליטה בקרסול וכאבים בכף הרגל? לא בהכרח

אם מתפתחת דלקת ברצועה ובדיוק במקום שבו היא נאחזת בעצם העקב, זהו דורבן ברגל. השם דורבן נובע מכך שלפעמים בצילום רנטגן לאבחון הבעיה, יהיה ניתן לראות מעין זיז בולט מעצם העקב. אלא שרוב האנשים כלל לא יודעים שגם אם קיימת בליטה, היא לא קשורה לכאב עצמו. למעשה, חלק מהסובלים מדורבן שאכן מופיעה אצלם בליטה בעקב עשויים שלא לחוש כאבים בכלל. לחילופין, אנשים שהקרסול שלהם נראה תקין לחלוטין סובלים לפתע מכאבים איומים ומתקשים להבין למה זה קורה להם.

כאבים בכף הרגל

איך מזהים שזה דורבן?

מאפיין עיקרי של דורבנים ברגליים הוא הופעת כאבים עם ההשכמה בבוקר. הכאבים עשויים לחלוף בהמשך ולחזור אחרי עמידה או הליכה ממושכת.

דרך נוספת, היא להביט על מבנה כף הרגל: הרצועה הפגועה כתוצאה מעומס, כעת סופגת לחץ אדיר בשל מתיחה וכיווץ הדרושים לפעולות כף הרגל. לכן בכל דריכה, על אחת כמה וכמה בהליכה או ריצה, יהיה ניתן לצפות במעין קריסה (פרונציה)  של כף הרגל פנימה (בדומה לפלטפוס), המביאה למתיחת יתר ברצועה ולכאבים בעצם העקב.

איך מזהים שזה דורבן בכף הרגל

מי עלול לסבול מדורבן ברגל?

קבוצת הסיכון העיקרית לסבול מדורבן בכפות הרגליים כוללת ספורטאים, רקדנים, אנשים שסובלים מעודף משקל בעקבות השמנה מהירה מאוד וכן אנשים שסובלים מהשטחה של הקשת המדיאלית (פלטפוס). בנוסף, ידוע שמחלות כמו סוכרת מגבירות את הסיכון להופעת דורבנים ברגליים.

מדרסים: שיטת הטיפול הטובה ביותר

ישנן מספר שיטות לטפל בדורבן בכף הרגל: פיזיותרפיה לטיפול ברקמה ומתיחות שרירי התאומים וגיד אכילס; חבישות המפחיתות את מצב הקריסה של הרגל; מתן תרופות נוגדות דלקת (שאינן מכילות סטרואידים) ורק במקרים מאוד קיצוניים יישקל ניתוח (במצב של זיהום חמור למשל).

ויחד עם כל אלו, שיטת הטיפול האפקטיבית ביותר בדורבנים, מניעת דורבן ברגל ובלימת ההתקדמות שלו, היא מדרסים אורתופדיים בהתאמה אישית.

המדרסים מתאימים באופן מבני לכף הרגל ועוזרים לה להתייצב, למנוע קריסה ומתיחה של הרצועה. בכך הם מקלים משמעותית על הכאבים ואף מונעים אותם.

היתרון הוא שטיפול בדורבן באמצעות מדרסים טיפול בלתי פולשני, ללא סיבוכים או תופעות לוואי. מכאן שזה מתאים גם לכל גיל ולכל מצב רפואי קיים. ב”עטרת מדיפוט” תוכלו להתאים מדרסים איכותיים שיאזנו את העומסים בכפות הרגליים ויספקו לכם דריכה חופשית ונטולת כאבים.

עטרת מדיפוט נחשבת לחברה וותיקה ופופולרית בישראל לייצור והתאמת מדרסים, שנהנית מהסדר מול כל קופות החולים. אם יש לכם דורבן בכף הרגל, אל תמתינו ופנו עוד היום כדי להיפטר מהבעיה.

מדרסים לטיפול בדורבן

מאמרים נוספים

סובלים מכאבים בכף הרגל?

סובלים מכאבים בכף הרגל? אפשר להחשיב עשרות כאבים גופניים למטרד איום ומתמשך, אך הופעת כאבים בכף הרגל עשויה להוציא מהשלווה גם את האדם האדיש ביותר ולשבש לחלוטין

איה, דורבן! ממה נגרם דורבן בכף הרגל ואיך כדאי לטפל בו?

דורבן בכף הרגל איה, דורבן! ממה נגרם דורבן בכף הרגל ואיך כדאי לטפל בו? כולנו מאמצים מידי יום את כפות הרגליים שלנו. בעבודה, באימון שאחרי, במועדון הריקודים,

  • איפה קונים מדרסים בירושלים?

איפה קונים מדרסים בירושלים?

איפה קונים מדרסים בירושלים?  איפה קונים מדרסים בירושלים? בירת ישראל, בעלת האוויר הצלול, טומנת בחובה מגוון אתגרים מיוחדים לכף הרגל. ההליכה ברחובות העיר הסואנים, העליה והירידה בסביבה

לייעוץ ותיאום פגישה

צרו קשר עם המומחים שלנו ונחזור אליכם בהקדם
2020-11-16T12:09:53+02:00